Aktualitet

Përse s’merren parasysh propozimet e Braçes? Krifca: Jam e hapur të bashkëpunoj me tëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 27/12/22 |
Opi Nion

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, në një dalje për mediat pas mbledhjes së qeverisë është pyetur nga gazetarët se përse nuk merren parasysh propozimet e deputetit socialist Erion Braçe për sektorin e bujqësisë.

Krifca tha se konsultohet me grupin e deputetëve të PS për politikat që sektori që ajo drejton ndjek, ndrësa shtoi se është e hapur të bashkëpunojë me çdo deputet të grupit të PD, sidomos me Braçen, për të cilin theksoi se ka shumë respekt.

 “Unë këtu flas si ministre, jo qëndrime personale që janë të bazuara në shifra fakte, programe të ministrisë që janë produkt i një konsultimi me aktorët e bujqësisë, ekspertët e bujqësisë që punojnë aty prej 30 vitesh, bashkë me shoqatat e sektorit të bujqësisë dhe universitetin bujqësor të Tiranës dhe deri më tani kemi bërë kështu dhe kështu do veprojmë edhe më tej. Konsultoj politikat me grupin e PS, s’kam pasur asnjë kërkesë pa kthyer përgjigje, e hapur të bashkëveproj më këdo deputet, aq më tepër me Braçen për të cilin kam shumë respekt”, tha Krifca.

Pas