Kronikë

Armë të ftohta e drogë me vete, arrestohet 23-vjeçari në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 12/01/21 |
Opi Nion

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 23-vjeçar, pasi i janë sekuestruar drogë dhe armë të ftohta.

Sipas njoftimit të Policisë, në pranga ka rënë i riu R. L.,banues në lagjen “Skënderbeg”.  Ai akuzohet për “Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe e municionit”, “Mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Gjithashtu po procedohet penalisht në gjendje të lirë, për  “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, 17-vjeçari R. Ç., banues në lagjen “Skënderbeg”.

Dy të rinjtë u ndaluan për kontroll në vendin e quajtur “Parrucë”, lagjja ‘’Qemal Stafa’’, ndërsa lëviznin me një mjet tip  ‘’Benz’’, që drejtohej nga 23-vjeçari, kurse i mituri ishte pasagjer.

Në bagazhin e mjetit u gjend një shkop bejsbolli, ndërsa në sediljen e parë u gjet një shkop gome policie. Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik, 23-vjeçarit i është gjetur një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa. Më tej, gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën edhe  48 fishekë./ Opinion.al

Pas