Kronikë

Armë dhe municione në banesë, arrestohet 44-vjeçari në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 29/01/22 |
Opi Nion

Një 44-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit pasi qarkullonte i armatosur.

Autoritetet bëjnë me dije se gjatë operacionit të koduar “Kral”, ka rënë në pranga Gentian Duka, 44 vjeç, banues në lagjen “Visarion Xhuvani”  Elbasan.

Gjatë kontrollit të banesës së 44 vjeçarit, autoritetet sekuestruan një armë zjarri kallashnikov, një pushkë sportive me dylbi, rreth 500 copë fishekë  luftarak për pistoletë, kallashnikov e mitraloz, një përforcues grushti, një thikë dhe 7 karikatorë.

Provat e mësipërme janë dërguar në Institutin e Policisë Shkencore në Tiranë për t’u ekzaminuar nëse janë përdorur në ngjarje të tjera kriminale.

Gjithashtu po vazhdon puna për dokumentimin e mëtejshëm ligjor të kësaj ngjarje dhe të aktivitetit kriminal të këtij shtetasi nëse është i implikuar në ngjarje  kriminale të ndodhura më parë.

Materialet  i kaluan për veprime të mëtejshme hetimore  Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe  prodhimi i armëve,  armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./ Opinion.al

Pas