Kronikë

U arrestua se iu sekuestruan armë, kush është zyrtari i Bashkisë së Elbasanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 29/01/22 |
Opi Nion

Mëngjesin e kësaj të shtune Policia e Shtetit njoftoi arrestimin e një 44-vjeçari në Elbasan, pasi në banesën e tij janë gjetur armë dhe municione pa leje.

Mësohet se në pranga ka rënë Gentian Duka, 44 vjeç.  Sipas “Abc”, Duka punon si Inspektor në Drejtorinë e Tatimeve në Bashkinë e Elbasanit.

Në kuadër të operacionit “Kral”, është bërë i mundur sekuestrimi i një armë zjarri kallashnikov, një pushkë sportive me dylbi, rreth 500 copë fishekë  luftarak për pistoletë, kallashnikov e mitraloz, një përforcues grushti,një thikë dhe 7 karikatorë.

Pas