Sport

Armando Sadiku firmos dhe rikthehet në Spanjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 29/07/21 |
Opi Nion

Armando Sadiku është kthyer në Spanjë, pasi ka firmosur një kontratë një vjeçare me ekipin e kategorisë së dytë, “Las Palmas”. Ky hap i sulmuesit shqiptar vjen pas një përvoje aspak të mirë tek “Bolivar”, ku nuk arriti të spikasë dhe qendroi vetem 6 muaj. Ndërkohë  duket se tashmë me kthimin në Spanjë do të përpiqet të fitojë kohën e humbur. Sadiku ka luajtur edhe më herët në Spanjë me ekipin e Malagas ku ka shënuar 13 gola.

Armando Sadiku u transferua me bujë te Bolivari dhe luajti 15 ndeshje, por arriti të shënojë vetëm dy gola, duke zhgënjyer jo pak me performancën e tij, aq sa së fundi edhe tifozët e klubit kërkuan largimin e sulmuesit. /Opinion.al

Pas