-Teknologji

“Apple” vendos rekord, vlen 2.000 miliardë dollarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 19/08/20 |
Opi Nion

“ Apple” arrin rekord, ndërsa aksionet prekin majat duke shënuar një rritje me 59% në vitin 2020, shkruan Ansa. Kompania ka arritur një vlerësim nga tregu në 2.000 miliardë dollarë duke u bërë kështu e para shoqëri amerikane që prek këtë vlerë.

“Apple” iu deshën 42 vite për të arritur vlerën e 1.000 miliadë dollarëve dhe vetëm dy vjet për të shkuar nga aty në 2.000 miliardë.

Pas