Aktualitet

Apeli ne Maqedoni: shqiptare, blininato qe kane mbetur nga Kongresi i Manastirit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 21/11/15 |
root

Kryetari i Lëvizjes për Reforma-PDSH z. Ziadin Sela në manifestimin me rastin e Ditës se Alfabetit shqip, nga Manastiri ka bërë apel që Qeveria e Shqipërisë të blejë objektin e Kongresit të Manastirit, për shkak se Qeveria e Maqedonisë e ka lënë në mëshirë të fatit duke u shkatërruar dalëngadalë.

Më tej ai ka shtuar se nuk ka krenari më të madhe për shqiptarët se të festojnë Ditën e Alfabetiti në qytetin e Manastirit.

Ndryshe nesër për nderë të kësaj feste tre ministrat shqiptar të Arsimit i Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë do të takohen në Manastir./zhurnal.mk

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas