Kronikë

Apeli lë në burg kunatin dhe truprojën e Rezart Taçit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 02/12/21 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në burg deri në përfundim të hetimeve kunatin dhe truprojën e Rezart Taçit.

Mësohet se Apeli i GJKKO ka vendosur të lërë në fuqi masën e sigurisë “Arrest me burg” për Artur Ballën dhe Bledar Lilon.

Ndërsa Rezart Taçi vijon të jetë në kërkim nga shteti shqiptar.

Dyshohet se personat e sipërpërmendur, kanë bashkëpunuar me dy italianë, Francesco Zummo e Fabio Petruzzella, si edhe 1 zviceran në skemën e pastrimit të parave./Opinion.al

Pas