Kronikë

Masakra e Lushnjes/SPAK kërkon burg përjetë për Orges Bilbilin e Anterio KaloshinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 02/12/21 |
Opi Nion

SPAK ka kërkuar burg përjetë për Orges Bilbitin dhe Anterio Kaloshin, të cilët akuzohen për masakrën e Lushnjes, e ndodhur më 11 tetor 2017.

Në kërkim vijon të jetë Laert Haxhiu.

Tre të sipërpërmendur akuzohet se kanë vrarë Jurgen Hoxhën dhe Zamir Latifin. Ndërsa lanë të plagosur edhe nipin e Aldo Bares, Xhulio Shkurtin.

Ata akuzohen për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” e kryer në bashkëpunim, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”, të kryera në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, dhe u është caktuar masat e sigurisë “Arrest në burg”./Opinion.al

Pas