Aktualitet

Ambasadorja Kim takon presidentin e zgjedhur Bajram Begajn: Presim me padurim…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 14/06/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me presidentin e zgjedhur, Bajram Begajn.

Kjo gjë është bërë e ditur përmes një postimi në faqen zyrtare të ambasadës amerikanë në Tiranë.

Në reagimin e ambasadës shkruhet se, Kim e uroi Begajn për zgjedhjen si president i Shqipërisë dhe përsëriti se SHBA pret me padurim bashkëpunimin me të në detyrën e tij të re.

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua sot me Presidentin e zgjedhur Bajram Begaj në Pallatin Presidencial (Pallati i Brigadave) në Tiranë. Ajo e uroi atë për zgjedhjen e tij si President i ardhshëm i Shqipërisë dhe përsëriti se Shtetet e Bashkuara presin me padurim të vazhdojnë bashkëpunimin e shkëlqyer me të në detyrën e tij të re. Ambasadorja Kim e falënderoi atë për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri si Shef i Shtabit, veçanërisht gjatë stërvitjes ushtarake Defender Europe 2021 dhe vuri në dukje se ajo pret shumë takime të tjera me Presidentin e zgjedhur Begaj gjatë presidencës së tij të ardhshme”,-shkruhet në postimin e ambasadës amerikane./Opinion.al

Pas