Aktualitet

Ambasadorja Kim përgëzon rritjen e eksporteve të Shqipërisë me SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:55 - 14/02/20 |
Al Do

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka vijuar edhe sot takimet me drejtuesit e organeve më të larta të vendit.

Ajo ka vizituar sot Ministrin e Bujqësisë, Blendi Çuçi. Në një postim në faqen zyrtare të ambasadës së SHBA në Twitter, shkruhet se ambasadorja Kim e ka përgëzuar rritjen e eksporteve të Shqipërisë drejt SHBA me 26%.

Ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind, gjatë takimit të saj sot me Ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi”, shkruhet në Twitter.

Ambasadorja ka nënvizuar gjithashtu rëndësinë e tregtisë së vazhdueshme midis SHBA dhe Shqipërisë si edhe nxitjen e më shumë mundësive për të dyja vendet. /Opinion.al

Pas