Aktualitet

Ambasadorja amerikane Yuri Kim vizitë në SPAK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 01/07/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka vizituar Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK).

Sipas news 24, Kim hyri në ambientet e godinës për të prezantuar hetuesit e rinj të Byrosë Kombëtare të Hetimit, një njësi e ngritur posaçërisht me mbështetjen e amerikanëve. Ajo është takuar me kreun e SPAK, Arben Kraja dhe drejtuesen e BKH, Aida Hajnaj.

Kim shkon në SPAK një ditë pas vizitës në Shqipëri të zyrtarit të lartë amerikan Philip Reeker.

 

Pas