Aktualitet

Altin Dumani, kandidati i tretë që dorëzon kërkesën për drejtimin e SPAKBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 31/10/22 |
Opi Nion

Prokurori Altin Dumani ka dorëzuar këtë të martë kërkesën për drejtimin e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Deri më tani ka shkuar në tre numri i kandidatëve për drejtimin e SPAK.

Vetëm pak orë më parë, ishte prokurori Edvin Kondili që depozitoi zyrtarisht kërkesën për drejtimin e SPAK, ndërsa të premten më 28 tetor, ishte prokurori Adnan Xholi që dorëzoi kërkesën dhe shprehu interes për të zëvendësuar kreun aktual të SPAK, Arben Krajën.

Afati i fundit për depozitimin e kanditaturave është data 2 nëntor./Opinion.al

Pas