Politikë

Alizoti propozon kthimin e Berishës në PD: Duhet shfuqizuar çdo përjashtim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:35 - 23/03/22 |
el ida

Deputeti Tomor Alizoti tha pas mbledhjes së kryesisë së PD, se ka kërkuar shfuqizmin e përjashtimit nga partia, të zotit Berisha, por edhe deputetëve dhe figurave të tjera të saj.

“Bashkimi i demokrateve behet jo me retorike por me akte. Duhet shfuqizuar çdo përjashtim i demokrateve, përfshirë edhe Berishën. Dubet të ndodhë çblindimi i dyerve. Të hapet sa më shpejt gara, askush te mos jete i përjashtuar te marr pjese”, tha ai./Opinion.al

Pas