Politikë

Alizoti: Nuk do të shkoj tek asnjë prej dy kuvendeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:57 - 03/12/21 |
Opi Nion

Deputeti demokrat, Tomor Alizoti është shprehur se nuk do të shkoj në Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit, por as në atë të 18 dhjetorit.

Në “Tv Klan”, Alizoti tha debatet në PD janë një çëshjte mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit,  Lulzim Basha.

 “Unë kam një pjesë reflektimi timin, është situatë e vështirë në 30 vjet të PD. Është një situatë brenda familjes kur ka një debat kaq të fortë familjar, ka një debat ku reagojnë ndaj Berishës. Personalisht nuk mund të reagoj ndaj Berishës sepse është një figurë e madhe për demokratët. Unë si një demokrat që në momentet e para të votimit e kam parë si një figurë serioze Berishën. A ka ai probleme politike? Shumë. A la ai një parti me probleme? Patjetër. Dhe unë në këtë qasje meqë është një debat i tyre unë kam vendosur ose do të vendos që mos të shkoj tek të dyja kongreset”, tha Alizoti./ Opinion.al

Pas