Bota

Biden: Nuk do ta pranoj vijën e kuqe të Rusisë ndaj UkrainësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 04/12/21 |
Opi Nion

“Nuk do të pranoj vijën e kuqe të askujt”, kështu iu përgjigj Joe Biden gazetarëve të cilët e pyetën nëse do të pranonte vijën e kuqe të Vladimir Putinit për Ukrainën, kundër hyrjes eventuale në NATO.

“Ne i kemi njohur veprimet e Rusisë për një kohë të gjatë dhe parashikimi im është se do të kemi një diskutim të gjatë”, shtoi presidenti amerikan duke iu referuar samitit të ardhshëm virtual me homologun e tij rus, sipas grupit të reporterëve që ndjek Biden./Opinion.al

Pas