Aktualitet

Alizoti: Dhunohet vëzhguesi i PD në Berat, Klosi të tërheqë zagarët e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 25/04/21 |
Opi Nion

Kryesuesi i listës së qarkut të Beratit për Partinë Demokratike, Tomor Alizoti ka deklaruar se në qytetin e Beratit është dhunuar një vëzhgues demokrat.

Në një prononcim për mediat, Alizoti ka akuzuar kundërshtarin e tij politik dhe drejtuesin e PS për qarkun e Beratit, Blendi Klosi për ketë ngjarje.

Alizoiti i bëri thirrje që të tërheqë ata që ai i cilësoi si “zagarët e tij” nga dhuna, pasi për këtë do të mbajë përgjegjësi personale. Ai thotë se çdo gjë është e filmuar dhe do i kalojë prokurorisë.

 “Sapo më kanë lajmëruar dhe në këtë qendër votimi është rrahur një vëzhgues i Partisë Demokratike. Si drejtues i qarkut të Beratit, i bëj thirrje drejtuesit të Partisë Socialiste, Blendi Klosi që të tërheqë zagarët e tij, se do të mbajë përgjegjësi personale ai dhe ata, çdo gjë është e filmuar dhe do i kalojë prokurorisë. Pas 30 vjetësh Partia Demokratike do të korrë një sukses të madh. Paralajmërojmët të gjithë zagarët e Klosit të tërhiqen mbrapsht, nëse fitoni fitojeni nëse keni humbur keni humbur, pranojeni”, ka thënë Alizoti./Opinion.al

Pas