Rajoni

Albin Kurti bisedë telefonike me Gabriel Escobar: Folëm për njohjen reciproke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 19/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka informuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar me të cilin kanë diskutuar për disa çështje.

Përmes një postimi në “Twitter”, kurti ka bërë me dije se kanë diskutuar edhe për çështjen e dialogut dhe nevojën për të pasur rezultate, progres në një proces që duhet të përfundojë me njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një bisedë telefonike me të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar. Diskutuar për një sërë çështjesh përfshirë reformat demokratike, programin mbi punë dhe drejtësi, angazhimin për dialog dhe nevojën për të parë rezultate dhe progres që përqendrohet në njohje reciproke”,-ka shkruar Kurti./Opinion.al

Pas