Kryesore

Akuzat e Berishës për dy dosje, Basha: I keqardhur sa poshtë ka rënëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 19/11/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se kryedemokrati është i përfshirë në dosjen “Muzin” dhe “Toyata Yaris”.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Basha  thotë se është i keqardhur se sa poshtë ka rënë Berisha, teka thekson se ish-kryedemokrati nuk do të mund ta bunkerizojë PD për interesat e tij personale.

“I keqardhur sa poshtë ka rënë Sali Berisha që riciklon akuzat e Edi Ramës. Sali Berisha me asnjë trillim nuk do ta bunkerizojë PD për interesat e tij personale. PD është dhe do të jetë përjetë aleate e SHBA dhe askush nuk mund ta shndërrojë në mburojë të interesave personale”- shkruan ai.

Pas