Sport

VIDEO/ Ish-futbollisti amerikan dhunon brutalisht ish-bashkëshorten e tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 19/11/21 |
Opi Nion

Janë publikuar pamjet e rënda të dhunimit të 30-vjeçares Kristin Evans nga ish-bashkëshorti i saj, Zac Stacy, ish-lojtari i futbollit amerikan.

Pamjet tregojnë se si ish-lojtari godet barbarisht me grusht dhe përplas me televizorin ish-gruan.

Ajo i kërkoi edhe NFL-së që të ndihmojë ish-lojtarët me dëmtimet në tru që pësojnë nga goditjet e shumta gjatë karrierës profesioniste në futbollin amerikan.

Në mars të këtij viti, Zac Stacy është shtruar në spital për probleme mendore, ku qëndroi për një muaj.

Stacy, është arrestuar pasi u publikua dhe nëse dënohet për dhunë në familje, rrezikon deri në 20 vite burg./Opinion.al

Pas