InstaBIZ

Albert Dumani takon “Sulltaneshën Kosem”, ja si e përshkroi ai


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 18/10/18 |
el ida

Publiku ka filluar të krijojë pëlqime të ndryshme për aktorët apo aktoret turke dhe një ndër më të preferuarat është Nurgul Yeşilçay, ose e njohur si Gylseren në serialin “Paramparca” ose si Sulltanesha Kosem.

Mirëpo drejtori i programacionit në “Tv Klan”, Albert Dumani ka patur fatin ta takojë në “World Content Market” që zhvillohet çdo vit në Palais de Festival në Cannes. E gjithë bota mblidhet për prodhimet më të fundit kinematografike dhe televizive. Në një prononcim për Blitz.al, drejtori i programacionit u shpreh:

“Ajo ishte shumë e dashur si person, ka kërcyer deri në të gdhirë këmbëzbathur”.

Pas