Bota

Alarm për bombë në bord,avioni me mbi 200 pasagjerë bën ulje emergjente në GjermaniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 14/11/22 |
Opi Nion

Një avion me më shumë se 200 pasagjerë u detyrua të ulej në qytetin perëndimor të Gjermanisë, Paderborn, pas një alarmi për bombë.

Alarmi për bombë erdhi nga kontrolli i trafikut ajror polak.

Sipas policisë, avioni u nis nga qyteti perëndimor i Posnanit vonë të dielën dhe u nis për në Aeroportin Luton të Londrës. Ai u detyrua të ulej në aeroportin Paderborn-Lippstadt në orën 22:05.

Pas kontrollit të aeroplanit Airbus A321 nga policia duke përdorur qen të trajnuar posaçërisht për lëndët plasëse, nuk u gjet asgjë e dyshimtë.

Ndërkohë, 199 pasagjerët dhe 7 anëtarët e ekuipazhit u dërguan në hotele për të kaluar natën, përpara se të vazhdonin udhëtimin e tyre të hënën. Aeroporti u rihap herët të hënën në mëngjes me një fluturim për në Mynih të nisur në orar./Opinion.al

Pas