Aktualitet

Zgjedhjet lokale/ Boçi: Kam dakordësinë edhe të grupit të AlibeajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 14/11/22 |
Opi Nion

Teksa prezantoi këtë të hënë kandidaturën e tij për të marrë pjesë në “Primaret” për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi deklaroi se kandidatura e tij ka edhe mbështetjen e deputetëve të grupit të Alibeajt.

Boçi u shpreh se kjo nuk është një deklaratë formale dhe se kontaktet kanë qenë të vazhdueshme që të arrijnë objektivin, fitoren e Bashkisë Elbasan.

“Nuk kam raste që ka anëtarë apo njerëz të tjerë simpatizantë që janë kundër daljes së një kandidati se ai që propozon, propozon një e nuk vendos kushte që duhet patjetër që njëri të ketë përballë një tjetër.

Procesi i përballjes është një proces natyral brenda një gare si janë primaret por dhe kandidimet e tjera.

Përballjet konceptohen si gara dhe simpatie dhe dakordësie dhe mund të jenë dhe me një kandidat si në rastin tim por më tej do ketë një vendimmarrje të Kryesisë së PD.

Rasti im nuk mund të jetë rasti i vetëm, unë e artikulova si rast bashkëpunimi dhe dakordësisë midis atyre që kanë qenë të interesuar për të marrë pjesë në garë.

Grupimin tjetër unë e artikulova, kam dhe dakordësinë e tyre, nuk është deklaratë formale.

Kontaktet tona kanë qenë dhe janë të vazhdueshme e kontaktet e mia personale do jenë të vazhdueshme për të realizuar atë fuzionim të gjitha forcave tona që i kemi pasur dikur, i kemi e do i shtojmë që të arrijmë objektivin e fitores në Bashkinë e Elbasanit”-tha Boçi.

Pas