Kryesore

Alarm për bombë, evakuohet stacioni i metrosë  në AthinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 03/07/22 |
el ida

Policia e Athinës ka nisur evakuimin e stacionit të metrosë “Monastiraki” pas një telefonate të marrë, ku njoftohej se në orën 17:48 do të shpërthente një bombë.

Mediat greke raportojnë se telefonata është bërë në orën 15:51, afërsisht dy orë para nga mometi i paralajmëruar i shpërthimit.

Nuk dihet ende nëse njoftimi i marrë është i vërtetë dhe cili është personi që e ka dhënë./Opinion.al

Pas