Bota

Alarm në Mesdhe,më shumë se 120 refugjatë në rrezik për t’u mbytur ka edhe fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 24/10/21 |
Opi Nion

Rreth 128 refugjatë mes tyre dhjetëra fëmijë, të vendosur në dy varka janë në rrezik të mbytjes në Mesdheun qendror.

Në varkën e parë, e cila është fundosur në pjesën më të madhe të saj ndodhen 60 persona, ndërsa në të dytën gjashtëdhjetë e tetë pasagjerë.

Mes tyre, sipas linjës së urgjencës “Alarm Phone”, ka shumë fëmijë që nisën udhëtimin drejt Europës, me prindërit e tyre, nga brigjet e Libisë.

Sipas gazetës La Repubblica, në zonë ka shumë erë dhe dallgë./Opinion.al

Pas