Kronikë

Akuzohet se përdhunoi punonjësen, arrestohet pronari shqiptar i kazinosë në ZimbabweBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 06/08/22 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Zimbabve, pasi akuzohet se ka përdhunuar një prej punonjëseve të tij.

Aldo Tuci, pronari i një kazinoje akuzohet se më 30 qershor të këtij viti, e ka ftuar punonjësen brenda ambientit në pronësi të tij dhe ka abuzuar kur nuk ka qenë askush tjetër i pranishëm.

Gjykata dëgjoi se 29-vjeçarja ishte e punësuar në kazinonë e tij në Greystone Park. Në gjyq u tha se Tuci i tha asaj se kishte ndërmend të kryente marrëdhënie intime me të, në mënyrë që ajo të siguronte punën e saj.

Ai dyshohet se ka vazhduar të përdhunojë gruan pa përdorur masa mbrojtëse, raporton gazeta “H Metro”.

Çështja doli në dritë pasi denoncuesja u shkarkua nga puna për pretendimin se kishte mungesë performance.

Të dyshuarit, Aldo Tuci, nuk iu kërkua të deklarohej kur u paraqit para një gjyqtari në Harare.

Pas