Bota

Akuzat për ngacmime seksuale, dorëhiqet Guvernatori i Nju Jorkut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 10/08/21 |
Opi Nion

Është dorëhequr nga posti i Guvernatorit të Nju Jorkut Andrew Cuomo, pas akuzave të ngritura ndaj tij nga disa gra, sipas të cilave, 63-vjeçari i ka ngacmuar seksualisht

Në një konferencë për shtyp, Cuomo këmbënguli se është i pafajshëm dhe se nuk ka prekur askënd, por tha se po tërhiqet nga posti i tij për të mirën e njerëzve, në mënyrë që qeveria të përqendrohet te pandemia dhe jo te çështje të tjera.

Andrew Cuomo do të zëvendësohet nga Kathy Hochul, brenda dy javësh./ Opinion.al

Pas