Aktualitet

Akuza për trafikim armësh, Fjolla Morina dënohet me 6 vite burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 25/03/21 |
Opi Nion

Këngëtarja Fjolla Morina është dënuar me 6 vite burg nga Gjykata e Kukësit. Mësohet se këngëtarja është dënuar për veprën penale të trafikimit të armëve dhe municioneve.

“Do ta ankimojnë. Fjolla Morina ka pasur vetëm një armë, ka qenë aksidentalisht në çantën e saj dhe do ta ankimojmë në Apel”, ka thënë avokatja e këngëtares.

Vendimi për Fjolla Morinën vjen në një kohë që ajo është shpallur në kërkim, ndërsa këngëtarja ndodhet në Maldive, ku dhe kurorëzoi në martesë marrëdhënien me biznesmenin Fisnik Syla.

Këngëtarja nga Kosova u arrestua më 19 shtator në pikën kufitare të Morinës, pasi në çantën e dorës iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me 23 fishekë, ndërsa na bagazhin e makinës iu gjet një tjetër pistoletë e llojit çakmak. Këngëtarja po udhëtonte me një makinë “Audi Q7”, mjet të cilin ia kishte dhuruar i dashuri vetëm pak ditë para vënies në pranga./Opinion.al

 

 

 

 

Pas