Aktualitet

Aksidentohen pesë makina në Tiranë, të plagosurit nisen në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:59 - 29/12/20 |
Semiljana Azizi

Një aksident mes pesë makinave është regjistruar në rrugën e ‘Rinasit’, në Tiranë, mbrëmjne e sotme.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë si pasojë e lagështirës pesë makina janë aksidentuar.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë transportuar në spital, teksa po marrin ndihmën e parë, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq, grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Informacion paraprak

Më datë 29.12.2020, në rrugën e “Rinasit”, dyshohet si pasojë e lagështirës janë përfshirë në përplasje 5 mjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar lehtë 2 shtetas, të cilët po dërgohen në ambulancë në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

 

Pas