Kronikë

Aksidenti në Rrugën e Kombit, humb jetën një fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 27/12/21 |
Opi Nion

Një fëmijë 3 vjeç ka humbur jetën në aksidentin e regjistruar ditën e sotme në Rrugën e Kombit.

Autoritetet bëjnë me dije se dy automjete janë përplasur dhe si pasojë ka ndërruar jetë një mitur që po udhëtontë më prindërit në automjetin tip”Opel”,  ndërsa është plagosur drejtuesi i mjetit tip “Benz”.

“Në aksin rrugor Milot-Rrëshen janë përfshirë në aksident automjeti tip “Benz” me automjetin tip “Opel”. Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë një i mitur 3-vjeçar, që udhëtonte me prindërit në mjetin tip Opel dhe ka marrë dëmtime është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë drejtuesi i mjetit tip Benz. Mjeti tip Benz është përfshirë nga flakët dhe është djegur plotësisht”-njofton policia./Opinion.al

Pas