Kronikë

Aksidenti në Koplik, ndërron jetë një nga pasagjerët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 01/11/21 |
Opi Nion

Një nga 4 pasagjerët, të cilët mbetën të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve, ka ndërruar jetë.

Sipas uniformave blu, aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 11:10, në unazën e qytetit të Koplikut, ku mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E. P., 20 vjeç, banues në Rrashkullaj, Malësi e Madhe, është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin L. B., 40 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë pasagjeri që udhëtonte në mjetin tip “Volkswagen” shtetasi D. L., rreth 45 vjeç dhe janë plagosur shtetasit L. B. (drejtuesi) dhe E. Sh., të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i automjetit tip “Benz” është shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Opinion.al

Pas