Kronikë

Aksidenti me një viktimë në Maliq, Policia arreston drejtuesin e kamionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 10/07/21 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar drejtuesin e kamionit i cili një ditë më parë doli nga rruga dhe shkaktoi vdekjen e drejtorit të Pyjores në Bashkinë e Maliqit, Marsel Nazifi, 36 vjeç banues në Korçë.

Në pranga ka rënë shtetasi S. G., 63 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, me detyrë shofer pranë një firme, pasi dyshohet se këtij shtetasi i ka dalë nga kontrolli mjeti tip kamion “Benz”, që e kishte fikur dhe parkuar, i cili ka filluar të lëvizë me shpejtësi në një dishezë dhe më pas është përmbysur në rrugë, duke shkaktuar vdekjen e 36-vjeçarit M. N., pasagjer në këtë mjet.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”./ Opinion.al

Pas