Aktualitet

Aksidenti/ Flet truproja: Shoferi shmangu përplasjen me mjetin e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 26/11/21 |
Opi Nion

Pas aksidentit në aksin Milot-Mamurras, truproja i ish-Kreministrit Berisha ka reaguar lidhur me ngjarjen duke dhënë disa detaje më tepër.

Ai shprehet ndër të tjera  se një mjet me targa të Kosvoës ka shkuar me shpejtësi përballë tyre dhe përplasja me mjetin ku udhëtonte Berisha është evituar vetëm falë shmangies së shoferit të tij.

“Pas takimit ne qytetin e Laçit, rreth ores 19:02, rruges ne kthim ne autostraden Milot-Mamurras, ne drejtimin tone vjen nje Mercedes i Bardhe 190 me targa te Kosoves, me shpejtesi ne kundravajtje. Fale aftesise te shoferit te makines se z. Sali Berisha u be e mundur shmangia e menjehershme e perplasjes, pasi makina ne kundravajtje ishte me shpejtesi tej normave te lejuara, po keshtu edhe dy makinat pas makines se z. Berisha, ndersa makina e trete e ndodhur balle per balle ka bere nje frenim te forte per ta shmangur ku si pasoje eshte goditur nga mbrapa nga nje mjet rastesor. E gjitha kjo ka ndodhur per shkak te shoferit qe po i jepte makines me shpejtesi ne autostrade ne korsine e gabuar. Fale zotit te gjithe jemi ne gjendje te mire shendetesore, perfshire doktor Berisha”, ka deklaruar truproja Ervis Tusha.

Pas