Sociale

Aksidenti/ 4 viktima nga Gjakova, 1 vajzë 18-vjeçe nga Krusha e Madhe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:37 - 25/07/21 |
Opi Nion

Katër nga dhjetë viktimat e aksidentit të rëndë në Slavonski Brod të Kroacisë janë nga qyteti i Gjakovës. Lajmi është konfirmuar për mediat vendase nga Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini.

Është fjala për për nënë e bijë nga fshati Deve i kësaj komune, një grua nga Lipoveci dhe një nga shoferët e autobusit, për të cilin është raportuar edhe gjatë ditës.

Ndërkohë mes viktimave të aksidentit është edhe 18-vjeçarja Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe, e cila duket se është dhe viktima më e re në këtë ngjarje të rëndë. Sipas Klan Kosova, ka qenë daja i saj i cili ka shkruar në Kroaci dhe ka njoftuar se ka arritur që ta konfirmojë vdekjen e Anjezës./Opinion.al

Pas