Kronikë

Aksident në rrugën Gostimë-Mollas, humb jetën 33-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 11/07/21 |
Opi Nion

Një 33-vjeçar ka humbur gjatë një aksidenti të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Gostimë-Mollas, në fshatin Lumas.

Mjeti tip “Audi”, shtetasi R.H., ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe ka dalë nga rruga dhe  si pasojë e plagëve të marra nuk ka mundur të mbijetojë.

Ndërkohë, i plagosur ka mbetur pasagjeri i identifikuar me inicialet E.Q., 29 vjeç, banues në fshatin Floq, Cërrik i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit./ Opinion.al

Pas