Kronikë

Aksident në Roskovec, humb jetën 30-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 24/08/20 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e së hënës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40, në aksin rrugor Roskovec-Suk, në fshatin Suk. Shtetasi R. H., 25 vjeç, banues në fshatin Suk, duke drejtuar mjetin tip “Ford Fiesta”, është përplasur me mjetin tip “Linfan”, i cili drejtohej nga shtetasi A. H., rreth 30 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Fier shtetasi A. H.

Drejtuesi i makinës, shtetasi R. H., është shoqëruar në Komisariat dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./Opinion.al

Pas