Kronikë

Aksident në Mirditë, ‘Benz’-i del nga rruga, pasagjerja dërgohet te Trauma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 22/09/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e sotëm në Mirditë.

Sipas policisë një 59-vjeçar me inicialet F. Ll., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë u plagos 55-vjeçarja, pasagjere, e cila u dërgua në Spitalin e Traumës Tiranë, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia vuri në pranga shoferin, ndërkohë grupi hetimor për të zbardhur shkaqet e ngjarjes./Opinion.al

Pas