Kronikë

Aksident në Berat, plagosen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 10/07/21 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Berat. Nga përplasja e dy makinave, mësohet se kanë mbetur të plagosur të dy drejtuesit e mjeteve.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.30 përpara shkollës “22 Tetori”. Ndërkohë, drejtuesit e mjeteve jan transportuar për në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në aksident u përfshi një mjet Mercedez Benz me targa AA 950 PE që drejtohej nga Damian Xhaferi,35 vjeç dhe automjeti Ëolsëagen me targa AA 926 OM që drejtohej nga Marjus Deliu,25 vjeç.

Pas