Aktualitet

Afganët, Kim: Si gjithmonë, Shqipëria i ofroi mbrojtje njerëzve në nevojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 27/08/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka qenë e pranishme në Rinas, ku ka pritur grupin e parë të refugjatëve afganë, të cilët mbërritën në orët e para të mëngjesit në vendin tonë.

Ndërkohë për arrdhjen e refugjatëve afganë, Kim ka reaguar në një postim në Twitter.

Kim thekson se siç kanë bërë gjithmonë, populli i Shqipërisë edhe një herë u ofron mikpritje dhe mbrojtje njerëzve në nevojë.

“Olta Xhaçka dhe unë mirëpritëm grupin e parë të afganëve që kërkonin strehim të përkohshëm në Shqipëri. Siç kanë bërë gjithmonë, populli i Shqipërisë edhe një herë u ofron mikpritje dhe mbrojtje njerëzve në nevojë. Ne jemi krenarë t’ju quajmë një mik dhe aleat. Faleminderit”, shkruan ambasadorja Kim./Opinion.al

Pas