Kronikë

Vritet 58-vjeçari në Malësinë e Madhe, ishte i shoqëruar nga bashkëshortja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 27/08/21 |
Opi Nion

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Malësinë e Madhe. Mësohet se viktimë ka mbetur 58 vjeçari Sokol Çelaj.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Reç rreth orës 22:50. 58-vjeçari ka qenë duke lëvizur me makinën e tij, teksa ka qenë i shoqëruar me bashkëshorten.

Autori i ka dalë para makinës, dhe ka qëlluar 5-6 here me zjarri kallashnikov në drejtim te mjetit tip Benz foristrade me targa angleze.

Menjëherë pas ngjarjes Sokol Çelaj është transportuar në spitalin e Shkodrës, ku ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra. Shërbimet e Policisë  kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës  për identifikimin dhe kapjen e autorëve./Opinion.al

Pas