Aktualitet

Aeroporti “Nënë Tereza”, konfirmon 32 fluturime, apel udhëtarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:27 - 31/08/20 |
Opi Nion

Aeroporti “Nënë Tereza” ka konfirmuar 32 fluturime për ditën e sotme. Referuar situatës së krijuar nga COVID-19, qytetarëve iu kërkohet të respektojnë protokollin e vendosur për t’u mbrojtur nga pandemia.

Përmes një njoftimi për qytetarët, thuhet se pasagjerët duhet të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.

Lista

Air Serbia – Tiranë – Beogë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Hamburg dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Albawing – Tiranë – Firence dhre kthim
Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
Ryanair – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bari dhe kthim
Ryanair – Poznan – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim
SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim
Ryanair – Katoëice – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Air Serbia – Tiranë – Beogë dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Budapest dhe kthim./ Opinion.al

Pas