Aktualitet

A mund të kthehet në pedonale “Skënderbej”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:56 - 23/10/15 |
b.f

TIRANË- Ka qenë një projekt i kahershëm i Ramës për ta kthyer sheshin “Skenderbej” në pedonale. Sot këtë ide e përsërit kryetari i ri i Bashkisë Erjon Veliaj. Gjatë mbledhjes së Këshillit Ekonomik të Tiranës ai tha: Sheshi “Skënderbej” do të kthehet totalisht në pedonale. Për Unazën e Vogël kemi filluar procesin e shpronësimeve. Kemi një proces aktiv të pastrimit nga ndotja dhe pastrimi të parkut të liqenit të Tiranës”. Kjo për hir të së vertetës është një ide interesante…Por a ka problem më të madh sot Tirana se sa trafikun? Si do të devijohet lëvizja e qindra mijëra makinave që lëvizin çdo ditë në qendër? Po stacionet e urbanëve që janë të gjithë me destinacion qendrën?

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas