Aktualitet

A e braktisi Artan Lame, Edi Ramën dje për stadiumin?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 30/04/16 |
b.f

Arroganca e kryeministrit dhe ministrit Tahiri nuk kursen as miqtë e bashkëpunëtorët: “Eshtë njëri në sallë që mund të përfundojë prapë në spital me këtë lajm”

Artan Lame braktisi Ramën në takimin, ku u ndalua të hynte Fatos Lubonja, Gjergj Bojaxhiu, Andi Bushati, Ylli Rakipi dhe disa aktivistë të shoqërisë civile.

Drejtori i ALUIZNI­t Artan Lame është solidarizuar me aktivistët duke braktisur mbledhjen e kryeministrit i cili me ironi është shprehur: “E di që është njëri në sallë që mund të përfundojë prapë në spital me këtë lajm, por ne kemi vendosur ta miratojmë projektin dhe të shkojmë përpara”.

Menjëherë pas Ramës ka reaguar ministri i brendshëm Saimir Tahiri duke “qetësuar” kryeministrin: Ka ikur Lame nuk është në sallë…”. Pak ditë më parë, drejtori i ALUIZNI­t, pati një ndërhyrje në zemër, e cila i rrezikoi seriozisht jetën.

Megjithatë Rama e Tahiri, nuk hezitojnë të tallen edhe me jetën e mikut e bashkëpunëtorit të tyre kur është nevoja të bëjnë ironi therrëse kundër atyre që i kundërshtojnë. Sipas mediave të pranishme në sallë, Artan Lame është larguar nga salla, pak çaste pas përplasjes së Gardës me gazetarët që kërkonin të ishin pjesë e dëgjesës.

Bashkë me ta ishin edhe disa pjesëtarë të shoqërisë civile. Artan Lame është larguar duke thënë se “nuk ndjehem mirë”, por ka ikur pa dëgjuar fjalimin e Ramës apo të tjerëve që folën në këtë dëgjesë për projektin e shumëpërfolur të stadiumit të ri.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas