Kryesore

A do e linte KQZ për t’u bërë president? Ja si përgjigjet Celibashi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:44 - 20/04/22 |
Opi Nion

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi është pyetur nga gazetarët nëse do e linte postin që ka për t’u bërë president.

Ai ka qeshur kur e ka dëgjuar pyetjen dhe është shprehur se është hera parë që e dëgjon një gjë të tillë. Celibashi tha se nuk ishte në ambiciet e tij posti i presidentit.

“E dëgjoj për herë të parë. E di që gjithkush mundet të përkëdhelej nga kjo gjë. Unë nuk ndihem fare i përkëdhelur. Nuk është ambicia ime”, deklaroi Celibashi./Opinion.al

Pas