Aktualitet

8 të dënuar në dosjen 339/3, mes tyre edhe ish-kampioni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 28/10/20 |
Opi Nion

Gjykata e Posacme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar ka përfunduar gjykimin e dosjes 339/3, duke deklaruar fajtorë 8 të pandehur, për kryerjen e vepres penale “Prodhim dhe shitje të lendeve narkotike në bashkëpunim”.

Ndërkohë, kjo gjykatë ka rrëzuar aktakuzën për grup të strukturuar kriminal dhe vepra të kryera nga grupi i strukturar.

Të dënuarit janë:

Ramadan Dushaj me 9 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 6 vite burgim.

Rezart Cacani me 9 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 6 vite burgim.

Neritan Saraçi me 7 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 4,8 vite burgim.

Ardit Haxhagiqi me 8 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 5,4 vite burgim.

Vilson Noka me 14 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 4,4 vite burgim.

Fatbardh Gostini me 7,6 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 5 vite burgim.

Luan Boça me 7 vite burgim, uljen e 1/3 te denimit dhe perfundimisht me 4,8 vite burgim.

Elis Guri me 7 vite burgim, uljen e 1/3 së dënimit dhe përfundimisht me 4 vjet e 8 muaj burgim.

Avokati i ish-kampionit të mundjes Elis Guri, e ka kundërshtuar këtë vendim të cilin e ka cilësuar të pambështetur në ligj dhe ka deklaruar se do ta apelojë./Opinion.al

Pas