Sociale

Infektohet me Covid kryebashkiaku i Gjirokastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:11 - 28/10/20 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës Flamur Golemi është konfirmuar pozitiv  në testin e koronavirusit. Lajmi bëhet me dije nga abcnews, që njofton se gjithashtu është konfirmuar pozitiv edhe Shefi i Komisariatit të policisë vendore dhe një doganier.

Nuk ka informacione për gjendjen e kryebashkiakut 44-vjeçar, i cili në profesion është mjek.

Në të gjithë vendin ditët e fundit janë shënuar shifra të larta të personave të infektuar, ndërkohë që në qarkun e Gjirokastrës numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 128./Opinion.al

 

 

 

Pas