Bota

75 viktima në 24 orë, përmirësohet ndjeshëm Italia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:11 - 31/05/20 |
Opi Nion

Italia vijon të shënojë rënie dhe ngadalësim të përhapjes së koronavirusit. Sipas të dhënave të përditësuara, në 24 orët e fundit humbën jetën 75 persona, nga të cilët 10 i përkisnin zonës së Lombardisë.

Në vend u shënuan 355 raste të reja infektimesh dhe në total në të gjithë vendin numri i të prekurve ka shënuar 233.019 persona. Ndërkohë që në nisje të pandemisë, Italia ka shënuar 33.415 jetë të humbura nga COVID-19./Opinion.al

 

Pas