Kronikë

62 mijë litra naftë të kontrabanduara drejtë Shqipërisë, kush janë 13 të arrestuaritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 14/01/23 |
Opi Nion

Ditën e sotme Policia e Shtetit njoftoi se janë arrestuar 13 persona të cilët tentuan të fusnin në vendin tonë naftë kontrabandë.

Sipas policisë, 10 nga të arrestuarit janë shtetas të huaj. Po ashtu, autoritetet kanë sekuestruar rreth 62.000 litra naftë të kontrabanduara, të ardhura nga Libia, si dhe 2 mjete lundruese peshkarexha.

Bëhet me dije  se shqiptarët e arrestuar janë Elton Qevani, Klajdi Kapxhiu dhe Selim Gaba.

Dhjetë shtetasit e huaj të arrestuar janë identifikuar Muhamet Eltawargy, Muhamed Arafe, Ahmed Zantawi, Ahmet Abdurrabu, Said Nwegi, Muhamed Mahmut, Eshref Kahlife, Islam Ashkar, Ali Hadad,  dhe Adil Badawi.

Pas