Kronikë

55-vjeçari ra nga betonierja dhe humbi jetën pranga administratorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 09/08/20 |
Opi Nion

Një 55-vjeçar humbi jetën të shtunën, ndërsa u rrëzua aksidentalisht nga shkallët e betonieres. Viktima, A.Q., banues në fshatin Shalës të Cërrikut ishte punëtor i  një firme ndërtimi dhe ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal të Elbasanit.

Lidhur me këtë ngjarje, policia ka arrestuar administratorin e firmës, shtetasin A.S 53 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme./Opinion.al

Pas