Rajoni

53 viktima nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:31 - 26/03/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportoj shifra të lartë të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore, në 24 orët e fundit në shtetin helen kanë humbur jetën 53 persona, teksa janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 1 496 raste të reja.

Ndërkohë vijojnë të jenë në intubim 707 persona kryesisht të moshës mbi 68 vjeç.

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi numri i rasteve me koronavirusi ka shkuar në 249,458 persona, nga të cilët kanë humbur jetën 7 754 pacientë./ Opinion.al

Pas